RE0805FRE0768KL
Mfr.Part #
RE0805FRE0768KL
Description
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
68kOhm
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RE0805FRE0768KL
YAGEO RE0805FRE0768KL
RE Series, Thick Film, 68kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C