RE0805FRE074K64L
Mfr.Part #
RE0805FRE074K64L
Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
4.64kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RE0805FRE074K64L
YAGEO RE0805FRE074K64L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 4.64kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C