RE0805FRE0733RL
Mfr.Part #
RE0805FRE0733RL
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
33Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RE0805FRE0733RL
YAGEO RE0805FRE0733RL
RE Series, Thick Film, 33Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C