RE0805FRE0730K9L
Mfr.Part #
RE0805FRE0730K9L
Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/8W 0805
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
30.9kOhm
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RE0805FRE0730K9L
YAGEO RE0805FRE0730K9L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 30.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C