RE0805FRE07221KL
Mfr.Part #
RE0805FRE07221KL
Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
221kOhm
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RE0805FRE07221KL
YAGEO RE0805FRE07221KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 221kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C