RE020080BD20238BJ1
Mfr.Part #
RE020080BD20238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Description
CAP CER 2000PF 4KV R85 NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Height Seated (Max) :
3.189 81.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
2000pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
R85
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
Chassis Mount
Published :
Voltage - Rated :
4000V 4kV
RE 2000pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% R85 0.984Dia 25.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
RE020080BD20238BJ1 Overview
This device's program size/dimension is 0.984Dia 25.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
RE020080BD20238BJ1 Features
a size/dimension of 0.984Dia 25.00mm