RE012020BB20136BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RE012020BB20136BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 200PF 2KV R85 NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
R85
Published :
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Mount :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
200pF
Series :
RE
Voltage - Rated :
2000V 2kV
RE 200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% R85 0.591Dia 15.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
RE012020BB20136BJ1 Overview
A 0.591Dia 15.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R85.
RE012020BB20136BJ1 Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm