RD16A14-12-S6CS051/2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD16A14-12-S6CS051/2
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
RD16A14-12-S6CS051/2
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
24 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Pins :
12
Bulk
RD16A14-12-S6CS051/2 Overview
In order to package the product, a Bulk case is used.The device is equipped with 12 pins.
RD16A14-12-S6CS051/2 Features
RD16A14-12-S6CS051/2 Applications
There are a lot of TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
RD16A14-12-S6CS051/2 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER