RD15S1F000/AA
Mfr.Part #
RD15S1F000/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
293
In Stock :
293
Package :
Bag
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Product Status :
Active
Base Product Number :
D38999/26LJ
Voltage Rating :
300V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
RD15S1F000/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S1F000/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15S1F000/AA pinout, RD15S1F000/AA datasheet PDF, RD15S1F000/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S1F000/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S1F000/AA
RD15S1F000/AA Overview
RD15S1F000/AA Features
* series
RD15S1F000/AA Applications
There are a lot of Positronic
RD15S1F000/AA D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP