RD15S10Z0X/AA
Mfr.Part #
RD15S10Z0X/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
139
In Stock :
139
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
300V
Product Status :
Active
Package :
Box
Backset Spacing :
Base Product Number :
RD15S
Current Rating (Amps) :
7.5A
Series :
RD
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Datasheets
RD15S10Z0X/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10Z0X/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15S10Z0X/AA pinout, RD15S10Z0X/AA datasheet PDF, RD15S10Z0X/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10Z0X/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S10Z0X/AA
RD15S10Z0X/AA Overview
RD15S10Z0X/AA Features
RD series
RD15S10Z0X/AA Applications
There are a lot of Positronic
RD15S10Z0X/AA D-Sub Connectors applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP