RD15S10Z00
Mfr.Part #
RD15S10Z00
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
139
In Stock :
139
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
RD15S10Z00
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10Z00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15S10Z00 pinout, RD15S10Z00 datasheet PDF, RD15S10Z00 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10Z00 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S10Z00
RD15S10Z00 Overview
RD15S10Z00 Features
RD series
RD15S10Z00 Applications
There are a lot of Positronic
RD15S10Z00 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP