RD15S10WE3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15S10WE3C
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
128
In Stock :
128
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Series :
RD
Datasheets
RD15S10WE3C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10WE3C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15S10WE3C pinout, RD15S10WE3C datasheet PDF, RD15S10WE3C amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10WE3C ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S10WE3C
RD Series
RD15S10WE3C Overview
A product of the RD Series, it belongs to the range of products of that series.
RD15S10WE3C Features
RD series
RD15S10WE3C Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S10WE3C D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP