RD15S10LVLX
Mfr.Part #
RD15S10LVLX
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Datasheets
RD15S10LVLX
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10LVLX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15S10LVLX pinout, RD15S10LVLX datasheet PDF, RD15S10LVLX amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10LVLX ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S10LVLX
RD Series
RD15S10LVLX Overview
As a product of the RD Series, it can be found in this category.
RD15S10LVLX Features
RD series
RD15S10LVLX Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S10LVLX D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP