RD15S10HE0
Mfr.Part #
RD15S10HE0
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Datasheets
RD15S10HE0
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10HE0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15S10HE0 pinout, RD15S10HE0 datasheet PDF, RD15S10HE0 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S10HE0 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S10HE0
RD15S10HE0 Overview
RD15S10HE0 Features
RD series
RD15S10HE0 Applications
There are a lot of Positronic
RD15S10HE0 D-Sub Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP