RD15S100V50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15S100V50
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
18
In Stock :
18
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Size :
2
Contact Plating :
Gold
Gender :
FEMALE
RoHS :
N
Type :
Receptacle
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Shell Plating :
Zinc
Termination Style :
Crimp
Number of Positions :
15 Position
Series :
RD
Shell Material :
Steel
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Number of Rows :
2 Row
Brand :
Amphenol Positronic
Mounting Style :
Through Hole
Datasheets
RD15S100V50
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100V50 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Receptacle, RD15S100V50 pinout, RD15S100V50 datasheet PDF, RD15S100V50 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100V50 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S100V50
RD Series 15 Position-Position Female
RD15S100V50 Overview
Product number RD belongs to the RD Series.
RD15S100V50 Features
RD series
RD15S100V50 Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S100V50 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP