RD15S100V30
Mfr.Part #
RD15S100V30
Manufacturer
Positronic
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
173
In Stock :
173
D-Sub Connector Assemblies
Amplifier Type :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Shell Plating :
Zinc
Contact Plating :
Gold
Shell Size :
2
Mounting Style :
Through Hole
RoHS :
N
Series :
Number of Circuits :
2
Supplier Device Package :
8-MSOP
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
1.8 V ~ 5.25 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Supply :
20μA
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Gender :
FEMALE
Current - Output / Channel :
10mA
Voltage - Input Offset :
400μV
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Gain Bandwidth Product :
1.3MHz
Brand :
Amphenol Positronic
Shell Material :
Steel
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Number of Positions :
15 Position
Type :
Receptacle
Package / Case :
Current - Input Bias :
75nA
Termination Style :
Crimp
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Type :
Rail-to-Rail
Number of Rows :
2 Row
Slew Rate :
0.24 V/µs