RD15S100E20/AA
Mfr.Part #
RD15S100E20/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
321
In Stock :
321
D-Sub Connector Assemblies
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Shell Size :
2
Shell Plating :
Zinc
Mounting Style :
Surface Mount
Core Material :
Powdered Iron / Ferrite
Gender :
FEMALE
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Number of Positions :
15 Position
Termination Style :
RD
Operating Temperature :
-55°C to +125°C
Brand :
Amphenol Positronic
Tolerance :
0.1
Shell Material :
Steel
Number of Rows :
2 Row
Type :
Receptacle
Termination Type :
Pb
Contact Plating :
Gold
RoHS :
Details
Datasheets
RD15S100E20/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100E20/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C to +125°C, Type:Receptacle, RD15S100E20/AA pinout, RD15S100E20/AA datasheet PDF, RD15S100E20/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100E20/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S100E20/AA
RD Series 15 Position-Position Female
RD15S100E20/AA Overview
RD15S100E20/AA Features
RD series
RD15S100E20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S100E20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP