RD15S100E0/AA
Mfr.Part #
RD15S100E0/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Stock
403
In Stock :
403
D-Sub Connector Assemblies
Shell Size :
2
Gender :
FEMALE
Contact Plating :
Gold
RoHS :
Details
Number of Positions :
15 Position
Shell Material :
Steel
Number of Rows :
2 Row
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Brand :
Amphenol Positronic
Mounting Style :
Through Hole
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Termination Style :
Crimp
Type :
Receptacle
Shell Plating :
Zinc
Datasheets
RD15S100E0/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100E0/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Receptacle, RD15S100E0/AA pinout, RD15S100E0/AA datasheet PDF, RD15S100E0/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15S100E0/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S100E0/AA
RD Series 15 Position-Position Female
RD15S100E0/AA Overview
Product number RD belongs to the RD Series.
RD15S100E0/AA Features
RD series
RD15S100E0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S100E0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP