RD15S0S50V5X/AA
- Mfr.Part #
- RD15S0S50V5X/AA
- Description
- CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
- Stock
- 18
- In Stock :
- 18
- Flange Feature :
- Board Side (4-40)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- RoHS :
- Non-Compliant
- Shell Material, Finish :
- Steel, Tin Plated
- Gender :
- FEMALE
- Receptacle for Female Contacts
- Contact Style :
- Pin
- Datasheets
- RD15S0S50V5X/AA
|---|---|---|---|
| RD15 | Positronic | 100 | 15 MM SQ. FULLY DEPLETED, HIGH E |