RD15S00HT2C
Mfr.Part #
RD15S00HT2C
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Connectivity :
ISO 7816, ISO 14443, UART
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Speed :
30MHz
Mating Cycles :
Core Size :
32-Bit Single-Core
Core Processor :
Secure MX51
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Series :
SmartMX
Program Memory Size :
264KB (264K x 8)
Color :
Green
Connector Style :
D-Sub
RAM Size :
7.5K x 8
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Product Status :
Obsolete
Package :
Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.62V ~ 5.6V
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Number of Positions :
15
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Note :
Contacts Not Included
Contact Type :
Signal
Base Product Number :
P5CD041
Shell Finish Thickness :
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Rows :
2
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
EEPROM Size :
40K x 8
Shell Material, Finish :
Steel, Cadmium Plated
Program Memory Type :
ROM
Datasheets
RD15S00HT2C
Positronic RD15S00HT2C
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS