RD15S00HE0/AA
Mfr.Part #
RD15S00HE0/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
Stock
22
In Stock :
22
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
RoHS :
Details
Mounting Style :
PCB Mount
Packaging :
Reel
Features :
Resistance :
32.4 MOhms
Series :
HVC
Tolerance :
1 %
Product Type :
Thick Film Resistors
TT Electronics
Subcategory :
Resistors
Technology :
Thick Film
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Datasheets
RD15S00HE0/AA
Positronic RD15S00HE0/AA
HVC Series
RD15S00HE0/AA Overview
Ideally, the device resistance should be kept within a range of 32.4 MOhms.Packaging for the product is carried out via a Reel case.As a product of the HVC Series, it can be found in this category.
RD15S00HE0/AA Features
HVC series
RD15S00HE0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S00HE0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS