RD15S000V50/AA
Mfr.Part #
RD15S000V50/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
4-DIP Module
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
Stock
16
In Stock :
16
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Number of Rows :
2
Product Status :
Active
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Base Product Number :
RD15S
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Mating Cycles :
1000
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Features :
Color :
Green
Height (Max) :
0.680 (17.27mm)
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Center :
21.4 MHz
Insertion Loss :
3dB
Contact Type :
Signal
Impedance :
50 Ohms
Size / Dimension :
1.250 L x 0.750 W (31.75mm x 19.05mm)
Connector Style :
D-Sub
Series :
Number of Positions :
15
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Ripple :
0.5dB
Note :
Contacts Not Included
Bandwidth :
1.5 MHz
Package :
Box
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Shell Finish Thickness :
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Package / Case :
4-DIP Module
Datasheets
RD15S000V50/AA
Introducing D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic RD15S000V50/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Bandwidth:1.5 MHz, Operating Temperature:0°C ~ 50°C, Package / Case:4-DIP Module, RD15S000V50/AA pinout, RD15S000V50/AA datasheet PDF, RD15S000V50/AA amp .Beyond D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic RD15S000V50/AA ,we also offer 2335889-1, 0834249014, L777-RR-E-09-P, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15S000V50/AA
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS