RD15S000V30
Mfr.Part #
RD15S000V30
Manufacturer
Positronic
Package / Case
16-WFDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
Stock
173
In Stock :
173
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Supplier Device Package :
16-DFN-EP (5x3)
Brand :
Amphenol Positronic
Output Type :
Rail-to-Rail
Gain Bandwidth Product :
3kHz
Base Part Number :
LT6005
Number of Circuits :
4
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
1.6 V ~ 16 V, ±0.8 V ~ 8 V
Mounting Type :
Surface Mount
Slew Rate :
0.0013 V/µs
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Current - Input Bias :
40pA
Series :
Current - Output / Channel :
9mA
Amplifier Type :
GENERAL PURPOSE
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Package / Case :
16-WFDFN Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply :
1.25µA
Voltage - Input Offset :
300µV
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
RoHS :
N
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RD15S000V30
Positronic RD15S000V30
-- Series Surface Mount
RD15S000V30 Overview
RD15S000V30 Features
-- series
RD15S000V30 Applications
There are a lot of Amphenol
RD15S000V30 D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS