RD15M1S50V30/AA
Mfr.Part #
RD15M1S50V30/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Series :
RD
Brand :
Amphenol Positronic
RoHS :
Details
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Datasheets
RD15M1S50V30/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1S50V30/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M1S50V30/AA pinout, RD15M1S50V30/AA datasheet PDF, RD15M1S50V30/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1S50V30/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M1S50V30/AA
RD Series
RD15M1S50V30/AA Overview
Specifically, it is one of the products in the RD Series.
RD15M1S50V30/AA Features
RD series
RD15M1S50V30/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M1S50V30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP