RD15M1S500Z
Mfr.Part #
RD15M1S500Z
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Voltage Rating :
300V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Datasheets
RD15M1S500Z
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1S500Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15M1S500Z pinout, RD15M1S500Z datasheet PDF, RD15M1S500Z amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1S500Z ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M1S500Z
RD15M1S500Z Overview
RD15M1S500Z Features
RD series
RD15M1S500Z Applications
There are a lot of Positronic
RD15M1S500Z D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP