RD15M1F00X/AA
Mfr.Part #
RD15M1F00X/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A
2 (DA, A)
Mitsubishi Electric Automation
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
300V
Datasheets
RD15M1F00X/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1F00X/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15M1F00X/AA pinout, RD15M1F00X/AA datasheet PDF, RD15M1F00X/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1F00X/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M1F00X/AA
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP