RD15M1F000/AA
Mfr.Part #
RD15M1F000/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Plug, Male Pins
IP Rating :
IP66
15
Mounting Style :
Shafted
Output Voltage :
5~26 VDC
Housing/Shell (Unthreaded)
Bearings :
yes
Signal
Dynapar
2 (DA, A)
Output Type :
Differential
Input Voltage :
5~26 VDC
Mating Connector :
Not Included
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
0 to 70 Degrees C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Termination :
3 m Sealed Cable, End Exit
Datasheets
RD15M1F000/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1F000/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:0 to 70 Degrees C, RD15M1F000/AA pinout, RD15M1F000/AA datasheet PDF, RD15M1F000/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1F000/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M1F000/AA
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP