RD15M10Z0S
Mfr.Part #
RD15M10Z0S
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
Mounting Style :
Through Hole
Type :
PLUG
Number of Rows :
2 Row
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Number of Positions :
15 Position
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
RoHS :
Details
Shell Size :
2
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Termination Style :
Crimp
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Contact Plating :
RD
Gender :
Male
Datasheets
RD15M10Z0S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10Z0S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:PLUG, RD15M10Z0S pinout, RD15M10Z0S datasheet PDF, RD15M10Z0S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10Z0S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10Z0S
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M10Z0S Overview
It is part of the RD Series of products.
RD15M10Z0S Features
RD series
RD15M10Z0S Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10Z0S D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP