RD15M10WT2S/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10WT2S/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Configuration :
Square
Viewing Angle :
Contact Form :
Machined
Wire Gauge :
20-24 AWG
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Lumens/Watt @ Current - Test :
166 lm/W
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Type :
Chip On Board (COB)
Package :
Tray
Product Status :
Active
Contact Finish :
Gold
Connector Style :
D-Sub
Connector Type :
Plug, Male Pins
Light Emitting Surface (LES) :
9.70mm Dia
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1090lm (Typ)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Lens Type :
Flat
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Current - Test :
180mA
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Termination :
Crimp
Base Product Number :
CLU02Q
Features :
With Connector
Series :
CLU02Q
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Voltage Rating :
300V
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Number of Positions :
15
Height :
1.40mm
Contact Type :
Signal
Current - Max :
460mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33.8V
Temperature - Test :
85°C
Wavelength :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Contact Finish Thickness :
Flash
Color :
White, Neutral
Datasheets
RD15M10WT2S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10WT2S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Chip On Board (COB), Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15M10WT2S/AA pinout, RD15M10WT2S/AA datasheet PDF, RD15M10WT2S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10WT2S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10WT2S/AA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP