RD15M10WE20/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10WE20/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Series :
RD
RoHS :
Details
Datasheets
RD15M10WE20/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10WE20/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10WE20/AA pinout, RD15M10WE20/AA datasheet PDF, RD15M10WE20/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10WE20/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10WE20/AA
RD Series
RD15M10WE20/AA Overview
The product is a member of the RD Series.
RD15M10WE20/AA Features
RD series
RD15M10WE20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10WE20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP