RD15M10W0Z
Mfr.Part #
RD15M10W0Z
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Datasheets
RD15M10W0Z
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10W0Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10W0Z pinout, RD15M10W0Z datasheet PDF, RD15M10W0Z amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10W0Z ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10W0Z
RD Series
RD15M10W0Z Overview
As a product of the RD Series, it can be found in this category.
RD15M10W0Z Features
RD series
RD15M10W0Z Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10W0Z D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP