RD15M10LVLX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10LVLX
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Series :
RD
Datasheets
RD15M10LVLX
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10LVLX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10LVLX pinout, RD15M10LVLX datasheet PDF, RD15M10LVLX amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10LVLX ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10LVLX
RD Series
RD15M10LVLX Overview
A member of the RD Series.
RD15M10LVLX Features
RD series
RD15M10LVLX Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10LVLX D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP