RD15M10LV3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10LV3C
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Series :
RD
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
RoHS :
N
Datasheets
RD15M10LV3C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10LV3C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10LV3C pinout, RD15M10LV3C datasheet PDF, RD15M10LV3C amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10LV3C ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10LV3C
RD Series
RD15M10LV3C Overview
It belongs to the RD Series of products.
RD15M10LV3C Features
RD series
RD15M10LV3C Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10LV3C D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP