RD15M10L0X
Mfr.Part #
RD15M10L0X
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Datasheets
RD15M10L0X
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10L0X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10L0X pinout, RD15M10L0X datasheet PDF, RD15M10L0X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10L0X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10L0X
RD Series
RD15M10L0X Overview
Specifically, it is one of the products in the RD Series.
RD15M10L0X Features
RD series
RD15M10L0X Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10L0X D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP