RD15M10JVLC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10JVLC
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Gender :
Male
Contact Plating :
Gold
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Number of Positions :
15 Position
Shell Material :
Steel
Number of Rows :
2 Row
Mounting Style :
Through Hole
Termination Style :
Crimp
Series :
RD
Shell Plating :
Cadmium
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Shell Size :
2
RoHS :
N
Type :
PLUG
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Datasheets
RD15M10JVLC
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JVLC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:PLUG, RD15M10JVLC pinout, RD15M10JVLC datasheet PDF, RD15M10JVLC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JVLC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10JVLC
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M10JVLC Overview
This product is part of the RD Series.
RD15M10JVLC Features
RD series
RD15M10JVLC Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10JVLC D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP