RD15M10JV3Z
Mfr.Part #
RD15M10JV3Z
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Brand :
Amphenol Positronic
Number of Positions :
15 Position
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Termination Style :
RD
RoHS :
N
Shell Size :
2
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Shell Material :
Steel
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Number of Rows :
2 Row
Type :
PLUG
Mounting Style :
Through Hole
Gender :
Male
Contact Plating :
Gold
Shell Plating :
Tin
Datasheets
RD15M10JV3Z
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JV3Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:PLUG, RD15M10JV3Z pinout, RD15M10JV3Z datasheet PDF, RD15M10JV3Z amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JV3Z ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10JV3Z
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M10JV3Z Overview
The product is a part of the RD Series.
RD15M10JV3Z Features
RD series
RD15M10JV3Z Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10JV3Z D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP