RD15M10JV3S
Mfr.Part #
RD15M10JV3S
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
300V
Datasheets
RD15M10JV3S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JV3S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15M10JV3S pinout, RD15M10JV3S datasheet PDF, RD15M10JV3S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JV3S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10JV3S
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP