RD15M10JT2S/AA
Mfr.Part #
RD15M10JT2S/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Voltage Rating :
300V
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Package :
Retail Package
Datasheets
RD15M10JT2S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JT2S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15M10JT2S/AA pinout, RD15M10JT2S/AA datasheet PDF, RD15M10JT2S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10JT2S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10JT2S/AA
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP