RD15M10J0C
Mfr.Part #
RD15M10J0C
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
RoHS :
Non-Compliant
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Wire/Cable Diameter :
-5.68 mm
Datasheets
RD15M10J0C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10J0C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10J0C pinout, RD15M10J0C datasheet PDF, RD15M10J0C amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10J0C ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10J0C
RD15M10J0C Overview
RD15M10J0C Features
RD15M10J0C Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10J0C D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP