RD15M10HV3Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10HV3Z
Manufacturer
Positronic
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
COPPER ALLOY
2nd Harmonic, Typ (dBc) :
-27
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Number of Positions :
15
Power (dBm) :
-3 ±3
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Connector Style :
D-Sub
Voltage Rating :
300V
Tuning Voltage (VDC) :
0.4 V ~ 2.4 V
Wire Gauge :
20-24 AWG
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Rows :
2
Package :
Tape and Reel (TR)
Contact Form :
Machined
Termination :
Crimp
Base Product Number :
MAX2622
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Color :
Green
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
Series :
MAX2622
Frequency Range :
855 ~ 881MHz
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Product Status :
Active
Package / Case :
Pushing (MHz/V) :
0.28 (Typ)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V
Height :
0.043 (1.10mm)
Backset Spacing :
Icc Max :
11.5mA
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Frequency - Center :
868MHz
Datasheets
RD15M10HV3Z
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HV3Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), RD15M10HV3Z pinout, RD15M10HV3Z datasheet PDF, RD15M10HV3Z amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HV3Z ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10HV3Z
RD15M10HV3Z Overview
It comes in Plug, Male Pins packaging.There is a mounting type of Free Hanging (In-Line) for this device.This product is part of the MAX2622 Series.The packaging with the 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) contains a device.In this case, the device operates at -40°C ~ 85°C Operating Temperature.
RD15M10HV3Z Features
MAX2622 series
RD15M10HV3Z Applications
There are a lot of Positronic
RD15M10HV3Z D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP