RD15M10HT20/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M10HT20/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Voltage Rating :
50 V
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
155 °C
Height :
550 µm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
49.3 Ω
Tolerance :
0.1 %
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Power Rating :
100 mW
Datasheets
RD15M10HT20/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HT20/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its RD15M10HT20/AA pinout, RD15M10HT20/AA datasheet PDF, RD15M10HT20/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HT20/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10HT20/AA
RD15M10HT20/AA Overview
The device resistance should be within the 49.3 Ω range.It works best at below 155 °C.The device must be operated at a temperature of -55 °C.
RD15M10HT20/AA Features
RD15M10HT20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M10HT20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP