RD15M10HES/AA
Mfr.Part #
RD15M10HES/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
120-LQFP
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Data Converters :
A/D 24x10b; D/A 3x8b
Contact Finish :
Gold
Oscillator Type :
External
Core Size :
32-Bit Single-Core
Series :
FR MB91660
Number of Positions :
15
Speed :
33MHz
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Product Status :
Obsolete
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Base Product Number :
MB91F662
Backset Spacing :
EEPROM Size :
Plug, Male Pins
Package / Case :
120-LQFP
Supplier Device Package :
120-LQFP (16x16)
Termination :
Crimp
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Core Processor :
FR80 RISC
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V
RAM Size :
48K x 8
Current Rating (Amps) :
7.5A
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of I/O :
99
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Bulk
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Connectivity :
EBI/EMI, I²C, FIFO, SIO, UART/USART, USB
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Voltage Rating :
300V
Datasheets
RD15M10HES/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HES/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:120-LQFP, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Surface Mount, RD15M10HES/AA pinout, RD15M10HES/AA datasheet PDF, RD15M10HES/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HES/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10HES/AA
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP