RD15M10HEC
Mfr.Part #
RD15M10HEC
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Box
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Base Product Number :
RD15M
Current Rating (Amps) :
7.5A
Shell Material, Finish :
Steel, Cadmium Plated
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Voltage Rating :
300V
Series :
RD
Datasheets
RD15M10HEC
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HEC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), RD15M10HEC pinout, RD15M10HEC datasheet PDF, RD15M10HEC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10HEC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10HEC
RD15M10HEC Overview
RD15M10HEC Features
RD series
RD15M10HEC Applications
There are a lot of Positronic
RD15M10HEC D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP