RD15M10H0S
Mfr.Part #
RD15M10H0S
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Features :
Shielded
Backset Spacing :
1st Connector :
BNC Jack
Plug, Male Pins
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Active
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
15
Length :
18.00 (457.20mm)
Base Product Number :
Q-0303M0
Contact Form :
Machined
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance :
50 Ohms
Crimp
Cable Type :
RG-316
1st Contact Gender :
FEMALE
1st Connector Mounting Feature :
Ingress Protection :
2nd Contact Gender :
FEMALE
Color :
Copper
Package :
Bag
Wire Gauge :
20-24 AWG
Frequency - Max :
4 GHz
Series :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
300V
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Style :
BNC to SMB
2nd Connector :
SMB Jack
Datasheets
RD15M10H0S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10H0S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-, RD15M10H0S pinout, RD15M10H0S datasheet PDF, RD15M10H0S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10H0S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10H0S
RD15M10H0S Overview
RD15M10H0S Features
- series
RD15M10H0S Applications
There are a lot of Positronic
RD15M10H0S D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP