RD15M10H00/AA
Mfr.Part #
RD15M10H00/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Base Product Number :
RD15M
Series :
RD
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps) :
7.5A
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating :
300V
Package :
Box
Color :
Green
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
RD15M10H00/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10H00/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15M10H00/AA pinout, RD15M10H00/AA datasheet PDF, RD15M10H00/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10H00/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10H00/AA
RD15M10H00/AA Overview
RD15M10H00/AA Features
RD series
RD15M10H00/AA Applications
There are a lot of Positronic
RD15M10H00/AA D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP