RD15M10GV3X
Mfr.Part #
RD15M10GV3X
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Color :
Green
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
300V
Base Product Number :
RLP02
Datasheets
RD15M10GV3X
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10GV3X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, RD15M10GV3X pinout, RD15M10GV3X datasheet PDF, RD15M10GV3X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M10GV3X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M10GV3X
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP