RD15M100V5C
Mfr.Part #
RD15M100V5C
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Number of Rows :
2 Row
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Mounting Style :
Through Hole
Shell Size :
RD
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Shell Plating :
Cadmium
RoHS :
N
Type :
PLUG
Contact Plating :
Gold
Shell Material :
Steel
Gender :
Male
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Number of Positions :
15 Position
Brand :
Amphenol Positronic
Termination Style :
Crimp
Datasheets
RD15M100V5C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100V5C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:PLUG, RD15M100V5C pinout, RD15M100V5C datasheet PDF, RD15M100V5C amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100V5C ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M100V5C
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M100V5C Overview
The product is a member of the RD Series.
RD15M100V5C Features
RD series
RD15M100V5C Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M100V5C D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP