RD15M100EZ
Mfr.Part #
RD15M100EZ
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Features :
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Type :
SMD High Power Precision Resistor
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
RN73
Voltage Rating :
200 V
Width :
1.25 mm
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Temperature Coefficient :
10 PPM / C
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
TE Connectivity
Height :
0.55 mm
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 155 C
Product Type :
Thin Film Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
2 mm
Technology :
Thin Film
Resistance :
8.66 kOhms
Tolerance :
0.1 %
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Cut Tape
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Datasheets
RD15M100EZ
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100EZ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:SMD High Power Precision Resistor, RD15M100EZ pinout, RD15M100EZ datasheet PDF, RD15M100EZ amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100EZ ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M100EZ
RN73 Series
RD15M100EZ Overview
In general, it is recommended that the device resistance remain within the range of 8.66 kOhms.Packaging is performed using a Cut Tape case.It is part of the RN73 Series of products.
RD15M100EZ Features
RN73 series
RD15M100EZ Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M100EZ D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP