RD15M100E2S/AA
Mfr.Part #
RD15M100E2S/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Gender :
Male
Shell Size :
2
Operating Temperature :
-55°C to +125°C
Number of Positions :
15 Position
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Contact Plating :
Gold
Mounting Style :
Surface Mount
Series :
RD
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Brand :
Amphenol Positronic
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
RoHS :
Details
Termination Type :
Pb
Number of Rows :
2 Row
Core Material :
Powdered Iron / Ferrite
Tolerance :
0.1
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Type :
PLUG
Termination Style :
Crimp
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Datasheets
RD15M100E2S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100E2S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C to +125°C, Type:PLUG, RD15M100E2S/AA pinout, RD15M100E2S/AA datasheet PDF, RD15M100E2S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100E2S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M100E2S/AA
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M100E2S/AA Overview
RD15M100E2S/AA Features
RD series
RD15M100E2S/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M100E2S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP