RD15M100E20/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RD15M100E20/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Shell Plating :
Zinc
Shell Size :
2
Number of Rows :
2 Row
Number of Positions :
15 Position
Type :
PLUG
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
RoHS :
Details
Series :
RD
Termination Style :
Crimp
Gender :
Male
Mounting Style :
Through Hole
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Shell Material :
Steel
Contact Plating :
Gold
Datasheets
RD15M100E20/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100E20/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:PLUG, RD15M100E20/AA pinout, RD15M100E20/AA datasheet PDF, RD15M100E20/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M100E20/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M100E20/AA
RD Series 15 Position-Position Male
RD15M100E20/AA Overview
A product of the RD Series, it belongs to the range of products of that series.
RD15M100E20/AA Features
RD series
RD15M100E20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M100E20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP